Figurat mbretërore dhe të ngjashmit e tyre në botën e Disney

Kur Kate Middleton u takua me Mette-Marit, princeshën e Norvegjisë, u komentua se dy princeshat dukeshin si nga filmi Frozen.

Por Princesha Mette-Marit s’është e vetmja që duket si nga filmat e Disney.

Këto janë disa foto me figura të familjeve mbretërore dhe të ngjashmit e tyre në Disney.

Kate Middleton dhe Belle

Princeshë Tatjana e Greqisë dhe Hirushja

Princeshë Lalla Salma e Marokut dhe Merida nga “Brave”

Princi Philippos i Greqisë dhe Eriku nga Sirena e Vogël

Princesha Mette-Marit e Norvegjisë duket si Mbretëreshë Elsa nga “Frozen”

Andrea Casiraghi i Monacos, si Adami te “E bukura dhe bisha”

Princesha Amira Al-Tavil e Arabisë Saudite duket si Xhazmina e Aladinit
Princesha Madeleine e Suedisë dhe Princesha Xhizelë nga “Enchanted”, Princesha e Magjepsur

  Pierre Casiraghi i Monakos, Princi Filip nga “Bukuroshja e Fjetur”
Princesha Charlene e Monakos, si princeshë Aurora te Bukuroshja e Fjetur.
Carl Philip i Suedisë si Flynn Rider nga “Tangled”

Share With:533 Views