Pak ditë pas vdekjes së yllit të telenovelave, vajza e saj e vogël i jep lamtumirën me këto fjalë të ndjera

Vetëm pak javë më parë, lajmi se aktorja e njohur Edith Gonzales u nda nga jeta tronditi fansat e saj dhe jo vetëm. Aktorja spanjolle e njohur për shqiptarët me rolin e saj të famshëm si “Salome” nuk i mbijetoi tdot luftës disa vjeçare me kancerin.

Vëllai i aktores tregoi në një intervistë se ajo kishte bërë të gjitha organizimet që wfamilja e saj të mos shqetësohej për detajet pas vdekjes. Ai tregoi se Gonzalez kishte organizuar funeralin dhe ishte siguruar që vajza e saj, Constanza do ishte nën mbikëqyrje.

Krahas kësaj, ai ka ndarë me publikun për herë të parë fjalët e fundit që e bija e aktores, Constanza i shkroi së ëmës.

“Mamaja ime ishte një person i mrekullueshëm dhe një mama e shkëlqyer. Ajo kurrë nuk e përdori punën për të mos qenë një mama e përkushtuar. Mbaj mend kur isha fëmijë, sado e lodhur të ishte nga puna, kur vinte në shtëpi më puthte dhe ditën tjetër nuk ankohej pse e zgjoja që në 6 të mëngjesit.”

Share With:448 Views