“Pushimet e ëndrrave”, i ‘rrëmben’ batica e detit, humbin jetën çifti i mjekëve. Si shpëtoi e bija

Shkuan të kalonin disa ditë në pushimet e tyre të ëndrrave, por humbën jetën pasi i rrëmbeu batica. Një çift humbi jetën tragjikisht në një plazh në Karaibe.

3_JIP_CHP_070819Barrera_1291JPG

Irma Barrera, 33 vjeç dhe burri i saj Roy Perez, 38 vjeç, mendohet se janë mbytur në ishullin e Caicos të Mesëm.

Policia thotë se batica i rrëmbeu ata dhe u shkëputën nga vajza e tyre 15-vjeçare e cila arriti të shpëtonte.

2_JIP_CHP_070819Barrera_1294JPG

Ekipet e shpëtimit thanë se trupat e tyre u gjetën në bregun më tej në plazhin Bambarra.

2_JIP_CHP_070819Barrera_1289JPG

Familjet e shkatërruara nga lajmi, të Irma dhe Roy, nga Houston, Texas, kanë udhëtuar në arkipelagun e Karaibeve për të marrë trupat e fëmijëve të tyre dhe t’i çojnë në shtëpi për tu bërë nderimet e fundit.

“Irma e donte punën e saj si infermiere”, thanë të afërmit e saj.

2_JIP_CHP_070819Barrera_1290JPG

Dhe Richard, një mjek, u përshkrua si një baba bujar, i dashur, i cili pëlqente të udhëtonte.

Share With:726 Views