SHIKONI VIDEON/ Nëna hedh foshnjën në kanal, shpëtohet nga qentë endacakë

Një foshnje e hedhur në kanal të ujërave të zeza në Kaithal është shpëtuar nga dy qen endacakë.

Kamerat e sigurisë tregojnë nënë duke hedhur vajzën e vogël në kanal të mbështjellë plastmas pranë Dogra Gate në Kaithal.

Incidenti ndodhi rreth orës 4 të mëngjesit të së shtunës.

Ndërkohë dy qen endacakë dëgjojnë zërin e fëmijës duke qarë. Ata fillojnë të lehin dhe shkojnë në drejtim të fëmijës.

Më pas e nxjerrin vajzën nga kanali i ujërave të zeza.

Disa kalimtarë i vunë re dhe njoftuan policinë lokale.

Policia e dërgoi vajzën në Spitalin Civil Kaithal, ku po i nënshtrohet trajtimit mjekësor.

Mjekët thanë për mediat se foshnja ishte gjallë por në gjendje kritik për jetën dhe se po bëjnë gjithçka për të shpëtuar vajzën që peshon vetëm 100 gram.

Pasi shëndeti i saj të përmirësohet, ajo do dërgohet në spital.

Policia po punon për identifikimin e nënës.

Share With:190 Views