Vjen në jetë fëmija me 3 “koka”

Një foshnjë me 3 koka ka lindur në Indi.

Lindja unike ka ndodhur në 11 korrik në një qendër shëndetësore në Etah të Uttar Pradesh.

Nëna shtatzënë, nga fshati Pilua u pranua në qendrën shëndetësore pasi kishte shumë dhimbje.

Kjo lindje ka shokuar mjekët, prindërit, familjarët dhe gjithë Indinë.

Mjekët thanë se ishin të habitur që një nënë sjell në jetë një fëmijë jo normal, ndërkohë që shtatzënia ka qenë mëse normale.

Mjekët thanë se do të bënin një skanim të rezonancës magnetike për të përcaktuar gjendjen e saktë mjekësore të foshnjës.

/Ora News.tv/

 

Share With:222 Views