Archive

Ka shumë gra të cilat dëshirojnë t’i japin gji bebes, por nuk kanë mundësi. Disa sosh nuk kanë qumësht të mjaftueshëm, mendojnë se bebes qumështi nuk i bën

Dihet që dilema e çdo prindi të ri është kjo: ta lërë beben të qajë në shtrat, kur zgjohet në mes të natës, apo ta marrë në krah

Për ju, larja e bebit , është dhe duhet të jetë më shumë se thjeshtë ”pastërti=higjienë”. Bërja e banjës mund të jetë një mënyrë e këndshme për të

Libri i tij “Lepuri që do të flejë gjumë” me teknikat për t’i ndihmuar fëmijët tuaj të relaksohen dhe të flenë ka arritur majat e librave bestseller. Psikologu dhe

Foshnjat gjatë qëndrimit në barkun e nënës lëvizin shpesh, por ka raste kur edhe godasin. Ka disa arsye pse bebet shkelmojnë barkun e nënës. Kështu, goditja tregon shëndetin

Ju jeni mesuar te pergatisni sa here dilni nje cante te vogel per bebin tuaj, por te pergatisni canten per ne plazh eshte nje tjeter histori.   Nje pasdite

  • Gjinjtë tuaj do t'i ndjeni më të butë pas dhënies gji sepse foshnja juaj i ka zbrazur qumështin nga i cili kanë qenë të fryrë. • Pas ushqyerjes,

Dalja e dhëmbëve është një jubile i veçantë në zhvillimin e foshnjës tuaj. Kujtimet për buzëqeshjen e parë me dhëmbë do të qëndrojnë gjallë përgjithmonë.  Disa foshnja nuk kanë

Më poshtë janë 8 shenja sëmundjeje për foshnjat nën 6 muaj, dhe këshilla të përgjithshme se kur keni nevojë vërtet për të thirrur një mjek. 1. Temperatura Vetë temperatura nuk

Translate »