Alarmi për fruthin, shfaqet i dyshuari i parë në Kukës, mjekët izolojnë vogëlushin

Është shfaqur në Kukës rasti i parë i dyshuar për fruth. Mjekët pediatër thonë se rasti është i izoluar deri në këto momente dhe priten përgjigjet e analizave për të konfirmuar nëse bëhet fjalë për sëmundjen e fruthit.

Fëmija është një bebe 4 muajsh e gjysëm, i seksit mashkull. Ky është rasti i parë i dyshuar për fruth pas shumë vitesh në qytetin e Kukësit.

Nderkohe ka shtim të virozave te stines. Numri ka arritur në 70 raste për 24 orë të infektuar me viroza të tipit “grip”.

Share With:
Translate »
738 Views