Albërija tregon si e kaloi Beatrix situatën e vështirë pas BB dhe bën një thirrje për të gjithë

Këngëtarja e mirënjohur, Albërie Hadërgjonaj ishte e ftuar mbrëmjen e sotme “Në kurthin e Piter Pan”, ku u ndal dhe tek Beatrix dhe situata e vështirë që ajo kaloi pas Big Brother VIP. Albërija tregoi se Beatrix i përjetoi keq komentet në rrjetet sociale dhe bëri thirrje që bullizmi të ndalojë.

“E vërteta e gjithë kësaj situate të pakëndshme është sepse njerëzit asnjëherë nuk ulen të mendojnë një situatë të dikujt tjetër ose një vajzë si Beatrix që është shumë e brishtë që ndoshta disa vajza dhe djem i përjetojnë pak më ndryshe. Beatrixin e kemi parë të gjithë, është një vajzë e  padjallëzuar dhe e përjetoi shumë përveç se të gjithë familjen na bombarduam, u bullizuam të gjithë, mua bëjnë mirë sepse më pëlqen shumë kur më bullizojnë sepse unë e di kush jam. Sa ka kushtuar gjithçka që të vijë Albërija deri këtu ku është, kështu që komentet nëse do të fillonit të thoshit sa grua e mirë, sa gjynah, do mërzitesha nuk do të doja. Unë dua t’i bëj thirrje të gjithë atyre që fshihen pas një telefoni se duhet të mendoni një gjë, se nëse ajo vajzë ka një vëlla, një motër, ai djalë ka një motër apo vëlla, duhet të kuptojnë se ka njerëz që janë të ndjeshëm dhe mund t’i çosh deri në fazën e depresionit ose në një fazë të pakëndshme ata njerëz. Unë uroj që njerëzit të kuptojnë se bota e artit nuk është aq reale sa jeta e përditshme dhe do të doja shumë të gjithë njerëzit të jenë pozitivë sepse në fund nuk bëjnë asgjë përveç se i prishin ditën dikujt. Në rastin e Beatrix, unë nuk e kam kuptuar se ishte një gjë që nuk ishte asgjë, por thjesht vërshimet e atyre njerëzve me ato komente negative e kanë bërë të kalojë momente të vështira. Bullizimi online është më i dëmshëm se ai përballë, është shumë herë më i rëndë. Beatrix është shumë e butë dhe shumë delikate në çdo vendim, por një super talent, një vajzë bukuroshe dhe për këtë duhet vlerësuar dhe jo t’ia humbasësh të gjitha vlerat e tjetrit”, tha Albërija.

Share With:
Translate »
38 Views