Bes Kallaku i prek të gjithë me dedikimin për gjyshen: Në prehërin ku lindën ëndrrat dhe dashuria

Ajo është kthyer në një personazh shumë të njohur dhe të komentuar për publikun shqiptar. Aktori ka postuar vazhdimisht foto me të në profilin e tij të Instagramit, por mbrëmjen e kaluar ka prekur zemrat e gjithë ndjekësve të tij, me dedikimin e shkruar për të. “Në prehërin ku lindën ëndrrat, dashuria, natyrshmëria dhe përulësia. Në prehrin që të përkëdhel dhe kur ti nuk je i mbështetur aty, kur të përkëdhel dhe kur je larg sepse vendi yt nuk të ka siguruar dot të ardhmen. Në prehërin ku fotot e tua ndodhe të lagen prej lotëve për largësinë tënde, për dashurinë që ka për ty dhe pafuqinë për të të shpupurisur flokët si fëmijë…Në prehrin ku sado i rritur të jesh, ti nuk rritesh kurrë. Një përqafim për nënat dhe gjyshet. Zoti na i rujt sa ti kemi afër”, shkruan aktori në foton bashkë me gjyshen e tij. Kujtojmë se së fundmi Bes Kallaku dhe bashkëshortja e tij Xhensila Myrtezaj kanë festuar 1-vjetorin e vajzës, Ajkës.”>Aktori i njohur Bes Kallaku, gjithmonë e ka shprehur dashurinë e madhe që ka ndaj gjyshes së tij, Ijës, e cila është kujdesur për të që foshnje dhe e ka rritur.

View this post on Instagram

Ne preherin ku linden endrrat, dashuria, natyrshmeria dhe perulsia. Ne preherin qe te perkedhel edhe kur ti nuk je i mbeshtetur aty, kur te perkedhel edhe kur je larg sepse vendi yt nuk ta ka siguruar dot te ardhmen. Ne preherin ku fotot e tua ndodh te lagen prej loteve per largesine tende, per dashurine qe ka per ty dhe pafuqine per te te shpupurisur floket si femije. Ne preherin ku jasteku te duket gure e ky preher me i bute se shiu. Ne preherin ku pas cdo gabimi qortoheshe me dashurine e zemres. Ne preherin kur skishin asgje vete dhe neve na jepnin gjithcka. Ne preherin ku te urohet fati i nje familjeje te bukur e te lumtur. Ne preherin ku sado i rritur te jesh, ti nuk rritesh kurre. (Ija ime, gjyshja ime qe me rriti e me thot cdo dite, mos harro te vish ne Nona) Nje perqafim per Nenat dhe gjyshet. Zoti na i rujt sa ti kemi afer. 🙏.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

Ajo është kthyer në një personazh shumë të njohur dhe të komentuar për publikun shqiptar. Aktori ka postuar vazhdimisht foto me të në profilin e tij të Instagramit, por mbrëmjen e kaluar ka prekur zemrat e gjithë ndjekësve të tij, me dedikimin e shkruar për të. “Në prehërin ku lindën ëndrrat, dashuria, natyrshmëria dhe përulësia. Në prehrin që të përkëdhel dhe kur ti nuk je i mbështetur aty, kur të përkëdhel dhe kur je larg sepse vendi yt nuk të ka siguruar dot të ardhmen. Në prehërin ku fotot e tua ndodhe të lagen prej lotëve për largësinë tënde, për dashurinë që ka për ty dhe pafuqinë për të të shpupurisur flokët si fëmijë…Në prehrin ku sado i rritur të jesh, ti nuk rritesh kurrë. Një përqafim për nënat dhe gjyshet. Zoti na i rujt sa ti kemi afër”, shkruan aktori në foton bashkë me gjyshen e tij. Kujtojmë se së fundmi Bes Kallaku dhe bashkëshortja e tij Xhensila Myrtezaj kanë festuar 1-vjetorin e vajzës, Ajkës.

Share With:
Translate »
410 Views