Boris Johnson sërish baba, vjen në jetë fëmija i shtatë i kryeministrit britanik

Gruaja e Boris Johnson, Carrie, ka sjellë në jetë fëmijën e shtatë të kryeministrit sot. Johnson është bërë baba i një vajze ndërsa çifti shkoi në një spital qendror të Londrës rreth orës 7:40 të mëngjesit të sotëm – rreth dy orë pasi oficerët e policisë shkuan për të siguruar vendin përpara mbërritjes së Carrie.

33-vjeçarja u shoqërua në një hyrje dytësore nga një truprojë që mbante një çantë gjatë natës.

 

Vajza e vogël, një motër më e vogël e djalit të tyre Wilf, një, i cili lindi në prill 2020, lindi brenda disa orësh me zotin Johnson në krah të gruas së tij të tretë gjatë gjithë lindjes.

Në një deklaratë, një zëdhënëse e çiftit tha:

“Kryeministri dhe zonja Johnson janë të lumtur të njoftojnë lindjen e një vajze të shëndetshme në një spital në Londër më herët sot. Edhe nëna edhe vajza janë shumë mirë. Çifti dëshiron të falënderojë ekipin e shkëlqyer të maternitetit të NHS për të gjithë kujdesin dhe mbështetjen e tyre.”

Çifti njoftoi se po prisnin fëmijën e tyre të dytë së bashku në fund të korrikut, pasi 33-vjeçarja, aktiviste për mbrojtjen e mjedisit dhe ish-drejtore e komunikimit për Konservatorët foli për një abort spontan në fillim të vitit 2021.

Lajmi i lumtur i Boris erdhi mes periudhave më të vështira në punë, ku ai po përpiqet të frenojë një revoltë konservatore mes revoltës ndaj kufizimeve të reja për Covid.

 

Share With:
Translate »
70 Views