Çfarë shikojnë Princi George dhe Princesha Charlotte në TV?

Ata mund të jetojnë në një pallat dhe e gjithë bota të kopjojë çdo pamje të tyre, por familja mbretërore ka një gjë të përbashkët me pjesën tjetër të botës, ata e duan TV dhe filma. Sidomos anëtarët më të rinj, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis.

Princi William dhe Kate kanë folur për filmat dhe shfaqjet televizive të preferuara të dy fëmijëve të tyre më të mëdhenj në të kaluarën. Konkretisht ata shohin:

Octonauts dhe filmi Lego

Princi William ka zbuluar më parë disa nga shfaqjet e preferuara të George dhe aventurat nënujore të Octonauts ishin në listë. William pranoi se djali i tij i madh e ka parë atë “shumë herë“. Në të njëjtën ngjarje, trashëgimtari i fronit gjithashtu renditi filmin Lego si një nga zgjedhjet kryesore të George.

Coco

Në BAFTA një vit më parë, Kate Middleton i zbuloi regjisorit të Coco, Lee Unkrich se George e pëlqente filmin e tij, i cili ndjek një djalë të ri që udhëton në Tokën e të Vdekurve dhe takon paraardhësit e tij në Ditën e të Vdekurve. Kate zbuloi: “Coco është i mrekullueshëm padyshim për shkak të interesit të William për filmin, është i mrekullueshëm të kesh atë gjë baba-bir”.

Peppa Pig

Të dy George dhe Charlotte ishin fansa të Peppa Pig në vitet e tyre të mëparshme. William kur Charlotte ishte ende një fëmijë që “së shpejti ajo do të zbulojë Peppa Pig“. Në të vërtetë, nëna e saj Kate më vonë zbuloi se Charlotte kishte marrë një kartolinë për ditëlindjen e Peppa Pig për ditëlindjen e saj të 2-të gjatë një fejese.

Mbreti Luan

Princi William ka zbuluar se George është një fans i madh i filmit të viteve ’90 The Lion King. Bazuar në Hamlet, filmi ndjek një princ të ri i cili duhet të rrëzojë xhaxhain e tij keqdashës pasi babai i tij vritet. Duke biseduar me një pasagjer teksa ishte në Paddington Express në tetor 2017, William tha: “Atij [George] i pëlqen shumë The Lion King, ne e kemi parë disa herë“.

Share With:
Translate »
63 Views