E pazakontë, deputetja merr biçikletën dhe niset për të lindur në spital

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Zelandën e Re, ku një deputete, Julie Anne Genter, ka ikur në spital me biçikletë për të sjellë në jetë fëmijën e saj.

“Vërtet nuk kisha në plan të lindja me biçikletë, por përfundoi duke ndodhur”, tha deputetja, Julie Anne Genter.

Zëdhënësja e Partisë së Gjelbër për transportin tha se kontraktimet e saj ishin të lehta dhe së bashku me bashkëshortin vendosën që të iknin në spital me biçikletë.

New Zealand politician Julie Anne Genter rides bicycle to hospital in  labor, gives birth | Editorials 24

Në rrjetet e saj sociale ajo ka postuar edhe foto, ku shihet duke i dhënë biçikletës rrugës për në spital.

NZ's Minister for Women gives birth to baby boy | Asia News | China Daily

Share With:
Translate »
233 Views