E RËNDË/ Njerku dhunon foshnjën 8-muajshe, e vogla dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali ku një foshnjë 8 muajshe është dhunuar nga partneri i nënës së saj.

Sipas mediave vendase mësohet se vajza ndodhet në gjendje të rëndë në spital, ndërkohë mjekve në spitalin e Bergamo u ishte thënë se foshnja ishtë rrëzuar nga karrigia.

Njerku kishte ushtruar dhunë ndaj të voglës, ku e kishte goditur me shqelma, grushte dhe shuplaka të vazdhueshme.

Tentativa për vrasjen e foshnjave, për të cilën po heton Prokurori Publik i Pavias, ndodhi pasditen e së shtunës në zonën e Milanos, në një godinë në via Colombo në Casarile (Milano). I akuzuari për dhunën ndaj fëmijës ndodhet aktualisht në paraburgim.

Share With:
Translate »
48 Views