Familja vajton sot vdekjen e 7-vjeçarit në Bërxullë, u përplas nga makina brenda lokalit të babait

Familja e 7-vjeçarit që vdiq tragjikisht ditën e djedhme në Bërxullë vajton humbjen e papritur të të miturit.

7-vjeçari u përplas pët vdekje nga një makinë, teksa ndodhej në lokalin e babait të tij.

Aksidenti tragjik ndodhi kur dy makina u përplasën me njëra me tjetrën dhe goditën aksidentalisht të miturin. Njëri nga mjetet pasi u përplas me makinën tjetër, përfundoi në fasadën e një lokali buzë rrugës, ku ndodhej edhe një 7-vjeçar.

Fëmija ishte në pjesën e xhamërisë ku u pëprlas nga makina për vdekje. Lokali ku ndodhi ngjarja është në pronësi të të atittë 7-vjeçarit.

Paraprakisht dyshohet që shkak i aksidentit të ketë qenë shpejtësia e lartë ose parakalimi i gabuar.

Share With:
Translate »
49 Views