Flet babai i Meghan: Vajza më braktisi, as në telefon s’më del

Babai i Meghan Markle, në një intervistë të fundit ka treguar se vajza e tij po e shmang dhe se po mundohet ta mbajë larg nga jeta e saj. Madje ai tha se ndoshta do ishte më e lehtë për të nëse do vdiste. “Nuk kemi folur prej 10 javësh”, thotë Thomas Markle, babai i dukeshës së Sussex 74 vjeç i cili vuan nga problemet me zemrën. Në intervistën për Mail Online ai foli për pasojat e vendimit për të bërë foto qëllimisht nga paparacët pranë shtëpisë së tij në Meksikë, gjë e cila sipas tij ka ndikuar në marrëdhënien e Meghan me të, por edhe me familjen mbretërore.

“Ndoshta do ishte më e lehtë për Meghan nëse do isha i gjallë. Të gjithë do ndjenin simpati për të. Unë shpresoj të pajtohemi, nuk do doja të vdisja pa folur me vajzën time”. Që pas publikimit të fotove të babait të Meghan teksa u kap duke qepur kostumin për dasmën, Meghan u mërzit dhe kontaktet filluan të rralloheshin.

Thomas Markle claims Meghan's life would be 'easier' if he died

“Jam vërtet i lënduar që nuk më flet më. Më parë flisnim, por që kur kritikova familjen mbretërore, Meghan nuk del më. I bie numrit, por askush nuk përgjigjet”. Thomas ka treguar se Meghan mund të bëhet nënë nga viti i ardhshëm, por me shumë gjasa nuk e lerë kush të gëzojë nipin apo mbesën. Megjithatë Thomas shtoi se nuk do rrinte i heshtur nga fakti se si familja mbretërore kishte ndryshuar vajzën e tyre. (Mail Online thekson se asnjë pagesë nuk është bërë ndaj Thomas për intervistën).

Meghan Markle's father Thomas Markle drops off flowers at Meghan's mother Doria Ragland home days before the wedding. 10 May 2018 Pictured: Thomas Markle. Photo credit: Rachpoot/MEGA TheMegaAgency.com +1 888 505 6342

The Duke and Duchess of Sussex arrive for their visit to the Nelson Mandela centenary exhibition at the Southbank Centre's Queen Elizabeth Hall, London. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Tuesday July 17, 2018. The exhibition features photographs, archive footage and information panels telling the former South African President's story around six themes. See PA story ROYAL Sussex. Photo credit should read: Dominic Lipinski/PA Wire

Share With:
Translate »
726 Views