FOTO LAJM/ Dasma Mbretërore, çifti do të bëjë fëmijë deri sa të qëlloj një djalë

Ndërkohë që Lindja e Mesme është në mes të frikës për një luftë të madhe që do të ishte tragjike për rajonin, në Familjen Mbretërore të Jordanisë ka një lajm të mirë pas dasmës disa muaj më parë.

Huseyni, djali i Mbretit Abudallah dhe Mbretëreshës Raina, lidhi kurorë me bashkëshorten e tij, Princeshën Rajëa dhe tani ajo është shtatëzënë.

Çifti nuk ka dhënë detaje në lidhje me gjininë e fëmijes, por janë shprehur se do të bëjnë fëmijë deri sa të qëllojnë me një djalë për shkak edhe të rregullave të Familjes Mbretërore të Jordanisë, ku kurora i kalon vetëm djemve.

Share With:
Translate »
22 Views