Gala, vazja e Robert Aliajt shkëlqen me performancën në natën finale të garës për përfaqësimin e Belgjikës në Eurovision 2023

Vajza e artistit të njohur shqiptar, Robert Aliaj, Gala ka shkëlqyer edhe një herë në skenën e muzikës ndërkombëtare.

Artistja e re ka marrë pjesë në kompeticionin nacional të Belgjikës që zgjedh përfaqësuesen e shtetit belg për “Eurovision 2023”.

E njohur për talentin, zëri dhe dhe paraqitjet unike, këngëtarja shqiptare nuk ka zhgënjyer as në këtë performancë.

Foto: Screenshot/YouTube

Gala u paraqit me këngën me titullin “T’inquiete”, të cilën përveç interpretimit ajo realizoj edhe kompozimin.

Ndonëse nuk arriti të fitonte garën për përfaqësimin e Belgjikës në Liverpool, Gala fitoi zemrat e publikut dhe u dallua për performancën unike.

Ndërkohë, theksojmë që fituesi u shpall artisti belg, Gustpah me këngën “Because Of You”.

Kujtojmë që “Eurovision 2023” mbahet në Liverpool të Anglisë nga 9 deri më 13 maj.

Share With:
Translate »
77 Views