Gjenden të vdekur prindërit e aktores së njohur, dyshimet e para

Prindërit e aktores, Alicia Witt u gjetën të vdekur brenda shtëpisë së tyre në Massachusetts nga policia. Autoritetet dyshojnë se prindërit e moshuar të aktores së famshme mund të kenë vdekur nga hipotermia pasi trupat e tyre të pajetë u gjetën brenda shtëpisë së tyre këtë javë.

Zjarrfikësit kontrolluan cilësinë e ajrit brenda banesës dhe nuk zbuluan gazra të dëmshëm. Njëri nga prindërit mbante veshur me një pallto brenda. Hetuesit besojnë se shkaku i vdekjes ishte hipotermia, një rënie e rrezikshme e temperaturës së trupit të shkaktuar nga një ekspozim i zgjatur ndaj të ftohtit.

Prindërit e aktores Alicia Witt, 46 vjeç, në qendër, u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre pranë Worcester, Massachusetts, të hënën.  Autoritetet dyshojnë se Robert Witt, 87 vjeç, dhe Diane Witt, 75 vjeç, mund të kenë vdekur nga hipotermia.

“Unë kontaktova me një kushëri që jeton afër prindërve të mi për t’i kontrolluar ata. Mjerisht, rezultati ishte i paimagjinueshëm,” shkroi aktorja. Ajo filloi karrierën e saj si një aktore në moshën tetë vjeçare, duke u paraqitur në filma të tillë si Dune dhe Twin Peaks.

Çifti, në foto, ishte përshkruar nga një fqinj si i sëmurë për 'disa kohë' dhe po përdornin një ngrohës hapësire për të ngrohur shtëpinë e tyre pasi kishin përjetuar 'probleme me furrën'

 

Share With:
Translate »
46 Views