Habit vajza e Madonnës me fotot e fundit

Vajza e Madonnës, Lourdes Leon ka lënë pa fjalë ndjekësit me fotografitë e reja ku shfaqej si imazh i firmës Converse.

21-vjecarja vendosi të thyejë barrierat duke u shfaqur e padepiluar në setin fotografik.

Kompania e veshjeve tregoi se Lordes ka dalë për të mbështetur lëvizjen “Riot Grrrl” me këtë paraqitje.

Riot Grrrl është një lëvizje feministe që filloi në vitet 1990 dhe u përhap në shtete të tjera. Kjo lëvizje subkulturore ka qëllim të përhapë feminizmin, të kombinuar me stilin punk.

Share With:
Translate »
560 Views