Harry zbulon se çfarë dëshiron të bëhet Archie kur të rritet

Harry ka folur për djalin e tij Princin Archie në dokumentarin e tij të ri të Netflix. Pamjet e shpërndara nga Heart of Invictus tregojnë Princin Harry në skenë duke mbajtur një fjalim në Hagë në prill 2022.

Harry tregon se ai dhe djali i tij katërvjeçar kishin diskutuar për të ardhmen: “Kur flas me djalin tim se çfarë dëshiron të bëhet kur të rritet, ai më thotë se ndonjëherë dëshiron të bëhet astronaut, ndonjëherë dëshiron të jesh pilot”.

“Ajo që i kujtoj është se çfarëdo që ai dëshiron të bëjë duke u rritur, karakteri ka më shumë rëndësi. Dhe asgjë nuk do të më bënte mua dhe nënën e tij më krenarë sesa ai të ishte si ju”, tha Harry.

Filmi, i titulluar ‘Heart of Invictus’, eksploron ngjarjen dhe fondacionin sportiv, i cili u themelua nga Duka i Sussex-it në vitin 2014, dhe do t’u japë shikuesve një pamje nga prapaskenat.

Princi Harry themeloi Lojërat Invictus për të ndriçuar në qendër të vëmendjes ushtarakët dhe gratë e plagosur ose të sëmurë që i kanë shërbyer vendit të tyre. Lojërat e vitit 2023 do të zhvillohen midis 9 dhe 13 shtatorit.

Share With:
Translate »
64 Views