Ija feston 85-vjetorin! Pamje nga festa ku morën pjesë Besi me fëmijët, por jo Xhensila

Sot ka ditëlindjen gjyshja e Bes Kallakut. Ija reflekton padyshim mirësinë e gjysheve shqiptare, por me një ndryshim të vogël, ajo është e famshme.

Në këtë 85-vjetor, Bes Kallaku ka organizuar një festë për gjyshen e tij që siç thot edhe në urimin e tij, Ija është e të gjithëve.

“Ija, jo vetem e imja por Ija e t’gjithve bon 85 vjece sot. Zoti na i rujt gjysherit, duart e tyre qe na rriten, dashuria e tyre trendafil dhe lule dele. Urime o Trendafile (ky eshte emri i
vertete i Ijes) “, shkruan aktori krah një video shkëputur nga festa e ditëlindjes./

Share With:
Translate »
76 Views