Ka gjithë botën kundër, por jo të bijën! Dani Alves merr letrën emocionuese nga vajza

Ka kaluar më pak se një muaj që kur Dani Alves u lirua nga burgu “Brians 2”, ku ndodhej prej një viti. Më 25 mars, mbrojtësi pagoi garancinë prej një milion eurosh dhe fitoi lirinë e përkohshme derisa të pranohen ose refuzohen ankesat e ndryshme që do të paraqiten në Gjykatën e Barcelonës.

Deri atëherë, braziliani ka rikuperuar jetën e tij normale. Dhe kjo përfshin gjithashtu të qenit sërish aktiv në rrjetet sociale. Ish-futbollisti i Barcelonës, Juventusit dhe PSG-së ka qenë gjithmonë një person shumë aktiv në profilin e tij në Instagram.

Që prej lirimit nga burgu, ai ka bërë tri postime. Në të parin hodhi një foto muzgu në Barcelonë, në të dytin një lloj skulpture bronzi avangarde. Postimi i fundit, dhe më prekësi, përmban disa vizatime të bëra nga vajza e tij e vogël.

Dani Alves comparte una inquietante imagen en sus redes sociales con un dibujo de su hija: "Eres mi ídolo"

Vajza e tij Victoria është aktualisht 15 vjeçe dhe ish-futbollisti ka dashur të ndajë mesazhet e bukura që vogëlushja e tij ka shkruar duke shoqëruar vizatimet. “Ti je idhulli im”, “Ti je kllouni im”, “Gjithashtu, gjithçka e imja”, “Babi shënon gol, të dua” apo “Të dua kampion” janë disa nga mesazhet që braziliani ka publikuar në Instagramin e tij.

Vajza e vogël e Dani Alves, ashtu si vëllai i saj Daniel, u shkolluan në Barcelonë që në momentin e parë që futbollisti u burgos. Edhe pse në fillim, familja ishte mbështetja kryesore e Alves, pak nga pak fëmijët u lanë mënjanë për shkak të shqetësimit të brazilianit për të mos e parë në ato kushte, në “Brians 2”.

Duket se me këtë fotografi, ish-mbrojtësi i djathtë dëshiron të tregojë se marrëdhënia e tij me fëmijët vazhdon të jetë e shkëlqyer, pavarësisht mosmarrëveshjeve që mund të ketë pasur me nënën e tyre dhe ish-bashkëshorten, Dinorah Santana.

Share With:
Translate »
27 Views