Këngëtarja shqiptare habit me deklaratën: Më fejuan 13-vjeç, pas dy vitesh u bëra nënë

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar këngëtarja shqiptare Blerina Balili. Për herë të parë ajo ndau disa detaje nga jeta personale. Balili tregoi se familjarët e fejuan në moshën 13 vjeçare e një vit më vonë partneri “e rrëmbeu” siç ndodhte në atë kohë.

Këngëtarja shqiptare habit me deklaratën: Më fejuan

“Unë s’ jam dashuruar. Në moshën 13 vjeçare më fejuan, pas një viti më rrëmbeu dhe kur isha 15 vjeç u bëra nënë për herë të parë. Ne atë moshe ke nevoje për mësim. S’dija asgjë dhe mësova nga te tjerët. Kanë qenë situata të vështira, jete shumë e vështirë. Jetoja me vjehrrën dhe vjehrrin ne fillim pastaj ikëm ne Greqi për një ekonomi më të mirë. Kur isha 25 vjeç solla në jetë djalin e dytë”, u shpreh ajo.

Balili po ashtu rrëfeu për herë të parë se është divorcuar dhe se ndarja erdhi menjëherë pas lindjes së djalit të dytë.

Share With:
Translate »
52 Views