Kështu urohet vjehrra! Xhensila i dedikon nënës së Besit fjalët më të ëmbla

Ditën e sotme, nëna e Bes Kallakut feston 60-vjetorin dhe në këtë përvjetor nuk kishte si të mungonte një urim nga aktori i humorit dhe nusja, Xhensila Myrtezaj.

Besi ka ndarë një foto nga festa e organizuar për të ëmën, ku shihet duke e përqafuar, krahas së cilës ka shkruar dhe disa fjalë të ëmbla.

Besi ka publikuar një foto nga festa, ku shihet duke përqafuar të ëmën, krahas së cilës i ka dedikuar disa fjalë të ëmbla.

“Mamaja ime, Shpresa, lule kamomil, prehëri i paqes, gjumi i qiellit. Urime 60 vjetorin e bukura mam.”

Po ashtu, edhe Xhensila ndau një foto ku shihet duke përqafuar vjehrrën dhe të dyja duken shumë të lumtura.

“Nëna kamomili…Gëzuar ditëlindjen.”, shkroi këngëtarja.

Para pak ditësh, Bes Kallaku u shfaq në shumë dimensione në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në ABC duke treguar një anë tjetër të tij që nuk e kishim ditur. Ndër të tjera, nuk munguan disa nga njerëzit më të rëndësishëm të jetës së tij, por të gjithë në formë surprize.

Gjyshja e tij, e cila është edhe një ndër gjyshet më të famshme në Shqipëri, Ija, erdhi në studio gjatë mesit të mbrëmjes, teksa Ylli Baka po performonte këngëm “Mirëmëngjes nëna ime”.

Ardhja e saj i ka emocionuar të gjithë, ndërsa Besi e ka pritur me përqafime dhe nuk ndalonte dot së puthuri atë në ballë.

Për herë të parë gjithashtu u njohëm edhe me të ëmën e Besit, mami Shpresa, e cila edhe pse nuk erdhi fizikisht, dërgoi një video-mesazh për Besin duke treguar një detaj shumë të rëndësishëm për të.

Sipas saj, Besi mbante një bllok kujtimesh kur ishte i vogël dhe të gjithë shokët e klasës i shkruanin “u bëfsh një aktor i madh”. Dhe mami Shpresa nuk mund të jetë më e lumtur se kaq teksa e sheh që në të vërtet është bërë një aktor i madh, por dhe që ka një familje të mrekullueshme.

Share With:
Translate »
509 Views