Kim Kardashian e penduar që lejoi North të vendoste make up që 5-vjeç

Në një intervistë të fundit me “Bustle” me rastin e lançimit të koleksionit të saj të ri të make-up ‘SKKN BY KIM’, i cili përfshin 10 buzëkuq, 15 lapsa buzësh dhe 12 rimel, Kim Kardashian foli për sukseset e saj si sipërmarrëse, por edhe për jetën si nënë e katër fëmijëve.

“Mendoj se është një lojë argëtuese për ta”, thotë sipërmarrësja duke folur për pasionin e vajzave dhe mbesave të saj për grimin, “Është art për to të përpiqen të grimohen, gjë që për mua është shumë argëtuese për t’u parë. Është sikur duan të luajnë me miqtë e tyreUnë do të doja që ato të përfshiheshin,” thotë ai për mundësinë që fëmijët e saj të marrin përsipër ose të drejtojnë markën e saj një ditë, “por gjithashtu dua që ata të bëjnë gjithçka që i bën të lumtur. Dhe kjo mund të mos lidhet fare me industrinë e bukurisë dhe kjo do të ishte ok për mua.”

Më pas, duke folur, pas pyetjes së intervistuesit, për atë që po ndodh me Sephora-n, d.m.th. dëshira në rritje e djemve – dhe veçanërisht vajzave – edhe të rejave për të përdorur produkte shumë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës dhe make-up, edhe pse ato nuk janë të përshtatshme për moshën e tyre, Kim u përpoq ta transferonte këtë fenomen te vajzat e saj, duke thënë: “Vajza ime e vogël është shumë e vogël dhe nuk e lejoj. Shikoj prapa në kohë dhe ka raste kur mbaj mend që e lashë vajzën time [North] të vendoste një herë buzëkuq të kuq për Krishtlindje”, thotë ajo, duke iu referuar një fotoje të vitit 2018, “A do ta bëja tani? Me siguri jo”.

Share With:
Translate »
27 Views