Kjo është vila luksoze ku jeton familja e Lionel Messit, që do ju mahnisë

Vendosja e yllit të futbollit Lionel Messi, në një lagje të Floridës ka shkaktuar shumë zhurmë në rrjet. Kjo lëvizje e tij erdhi kur nënshkroi për Inter Miami në fillim të këtij viti.

Prona e blerë në Florida i ka kushtuar argjentinasit 8.4 milionë funte dhe është duke u përballur me disa nga banorët më të pasur të vendit atje, si psh sipërmarrësi Patric Bet- David i cili numëron mbi një miliard shikime në dy kanalet e tij në You Tube.
Biznesmeni zbuloi se ardhja e Messit ka rezultuar të jetë një nxitje për banorët e tjerë që tashmë jetojnë në komunitetin e mbyllur ku ai është bashkuar, me vlerën e pasurisë së Bet-David duke u rritur në mënyrë dramatike.

Ai tha për VladTV: “Deri tani, sipas klimës së sotme, unë kam bërë tashmë 25 milion dollarë (19.5 milion funte) kapital në shtëpinë që kam. Messi sapo u zhvendos pranë shtëpisë sime. Të gjithë duan të jenë në komunitetin tonë. Është një komunitet i mbyllur në një ishull me vetëm një rrugë për të shkuar, shumë i sigurt, shumë i mbrojtur. Dashtë Zoti që ende është. Tani që Messi është atje, të gjithë vijnë me anijet e tyre për të parë shtëpitë. Ne jemi mirë.”

Shtëpia luksoze e Messit përfshin 10 dhoma gjumi, një pishinë dhe një dhomë fitnesi dhe spa.

Pasuria është 10,500 metra katrorë dhe krenohet me dy kuvertën e varkave, me ujë që rrethon ishullin e komunitetit të mbyllur në Koloninë e Gjirit. Shtëpia ka gjithashtu nëntë banjo, një kuzhinë italiane dhe një suitë VIP.

Kjo është vila luksoze e Lionel Messit, që do ju mahnisë

Kjo është vila luksoze e Lionel Messit, që do ju mahnisë

Kjo është vila luksoze e Lionel Messit, që do ju mahnisë

Kjo është vila luksoze e Lionel Messit, që do ju mahnisë

Share With:
Translate »
31 Views