Mbani lotët kur të dëgjoni këngën e Mozzikut për Hanën

Data tashmë shënon 31 korrik dhe sikundër na kishte paralajmëruar reperi mjaft i sukseshëm Mozzik ka publikuar pak pasi ora shënoi 00:00 albumin e tij të titulluar “MozzArt”.

Albumi ka 20 këngë mes të cilave edhe bashkëpunimi me Tayna-n dhe Unikkatil-in: Hana, Glock, Stari i Mahallës, Dhelpër dinake, Zemra ime, Shqiptar, Boss, Louis Vuitton, Sirena, Madonna, Auf Wiedersehen, Tom and Jerry, Weiss, Baby, Nokia, Lass mal, Kërkun, Veq njo, Kaniher, Kur thojshe.

Ndërkohë nga këngët e tjera, sikundër mund ta kuptoni edhe nga titulli “Hana” është një këngë që mban emrin e të bijës së reperit dhe i dedikohet asaj ndërsa mban lotet kur ta degjoni

Ky eshte teksti:

Fillun do net
Sun flejsha pi maraki
Se nana jote, kishke dhimbje barku
Thojsha me t’gjet najsen vetes s’ja fali
Qellum n’Dusseldorf, se disha as ku o spitali
“Mozz, shum bre barki pom rrin i frym”
Shtriju jet qetsohu, e merr mir shum frym
Kur jena bashk s’mujna me kon t’kthym
Kur jena bashk funksionojna sikur rrym
Shkum n’barnatore sum kallxoj as qka ka ble
Ja lexova ftyren, ja nisi tu u zbeh
Tu mos menu isha kon
Dul pi banjo Lori, m’tregoj qe osht shtatzon
Dyt tu kajt tu mos dit hiq qa ndrroj
Perendia na dhuroj e na gzoj
Me emocione shkova hina me ni qyshk
E thirra baben n’tel i thash “Urime o Babgjysh”

E kujtoj qdo nat, e kujtoj qdo nat
Jeta u kon limon, u bo limonat
E ki mbush zemren e that
Ma ki vnu ti emrin Bab (2x)

E prej se je shfaq
Spo di as qka met knu bre
Zemra tu knaqt
Menxi po dal dikun e sun pot lo
Se n’syt e tu pe shoh veten
Sa shum m’ke ngja ( krejt si un )
T’kapi perkuni
T’jap me pi deri t’nxen gjumi
T’puthi n’faqe t’buta si brumi
Zot bekoma familjen edhe rumi
Ndoshta ska me kon bab perfekt
Ndoshta najher ka met lon vet
Pse kjo jet per mu su kon hiq leht
Veq s’kom qare pa ti siguru lekt
S’du kur t’lypsh diqka me t’thon skom
As sun pe menoj se s’ka ma ran
Ti je Mozzi vogel bash qashtu po flen (flej)
Qika jem t’prift nafaka jem (Amin)
Ka me ta plotsu qdo deshir
Ki me pas jeten e mir se un e pata t’vshtir
Ka me t’qendru afer besom qdo sekond
Deri kur ta gjejsh edhe ti fatin tond
Ka me t’qu n’shkoll qdo dit si qdo prind
Ndoshta n’asi rrjeta me t’qu me kerr n’blind
Se babin ton e dojn po edhe nuk e dojn
Ka inatqor qe presin diqka t’mbojn (amo kurr)

Oj mrekullia e papare
Menxi po pres me ta pa dhomin e pare
Menxi po pres me t’qu n’klas t’pare
Me ta pa suksesin, ty n’ditar

E kujtoj qdo nat, e kujtoj qdo nat
Jeta u kon limon, u bo limonat
E ki mbush zemren e that
Ma ki vnu ti emrin Bab (2x)

/Kids’Time/

Share With:4267 Views