Me fotot e shtatzanisë, Einxhel Shkira bën urimin për 8-Mars!

Personazhet e famshme kanë përcjellë urimet për gratë, nënat, motrat në ditën e 8 Marsit. Moderatorja Einxhel Shkira, ndërsa poston një foto kur ishte shtatzënë, shkruan se fakti që është grua është detyra dhe e drejta më e bukur dhe hyjnore që Zoti i ka dhënë privilegjin të përjetojë.

“God is a Woman.
Gruaja nuk eshte nje emer,nuk eshte nje dite apo date…Gruaja eshte nje jete qe sjell Jete,ne te gjitha format e saj!
Ajo sjelle jete kur buzeqesh, kur mbjell lule, kur gatuan,kur mjekon,kur edukon,kur kendon,kur drejton,kur nderton,kur dashuron,kur lind nje jete te re…Kush perpiqet te ndal nje Grua,ka ndalur Jeten! Te jem grua eshte detyra dhe e drejta me e bukur dhe hyjnore qe Zoti me ka dhen privilegjin te perjetoj???????? Per te gjitha grate kudo jeni,nje perqafim prej shpirtit dhe mos lejoni kurre askend tju ndal se ndrituri boten me ekzistencen tuaj!! Ju Dua!”, shkruan Einxhel

Mund të jetë një imazh i 1 person

Share With:
Translate »
93 Views