Me thikë me vete, 15 vjeçarja kërcënon shoqen e saj në Vlorë

Një e mitur në Vlorë është vënë nën hetim nga policia pasi ka kërcënuar bashkëmoshataren e saj.

Policia raporton se 15 vjeçarja, për motive të dobëta, ka kërcënuar me thikë bashkëmoshataren.

Po nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë u procedua penalisht për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, një shtetase e mitur 15 vjeçe, pasi për motive të dobëta, ka kanosur me thikë bashkëmoshataren e saj”, thotë policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Share With:
Translate »
59 Views