Meta uron festën me poezi nga Medvegja

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka zgjedhur mënyrën e veçantë për tu uruar shqiptarëve ditën e Flamurit.

Ai ka postuar në faqen e tij zyrtare në Facebook një poezi për 28 nëntorin, të recituar nga një nxënëse në Medvegjë.
“Gëzuar Ditën e Flamurit për të gjithë shqiptarët! Për të uruar Festën Kombëtare, zgjodha poezinë e recituar me shumë shpirt dhe emocion, të kësaj nxënëseje të mrekullueshme shqiptare në Tupallaj të Medvegjës”, shkruan Meta.

Gëzuar Ditën e Flamurit për të gjithë shqiptarët!Për të uruar Festën Kombëtare, zgjodha poezinë e recituar me shumë shpirt dhe emocion, të kësaj nxënëseje të mrekullueshme shqiptare në Tupallë të Medvegjës.🇦🇱

Posted by Ilir Meta on Monday, November 27, 2017

Share With:
Translate »
999 Views