Monika surprizohet nga e bija në Big Brother: Nëse një ditë do t’i kërkoja falje Teas, është se ajo u bë nënë për mua

Monika Lubonja ka patur një natë plot emocionet të.premten.
Fillimisht ajo ka rrëfyer jetën e saj që nga marrëdhënia me prindërit, shkolla fillore, futja tek Instituti i Arteve, suksesi me filmat e deri lindja e vajzës, Teas.

“13 prill 1968 Zoti më dërgoi dy engjëj të mrekullueshëm që ishin prindërit e mi. Tek babi gjej Monikën, kam marrë rebelizmin, drejtësinë dhe të bëj atë që do Monika. Mamaja ime është një tjetër heroinë. Në klasën e parë në vitin 1974 prindërit e mi u transferuan në Librazhd sepse babai rebelonte ndaj sistemit. Vuri për herë të parë dializën. Kam qenë natyrë rebele. Kam prerë kabllot e lagjes se mësueset merrnin mamin në telefon se kisha marrë 2 katra. Kisha ëndërr të bëhesha aktore edhe pse mami s’ma ka aprovuar. Filloi ëndrra ime, fitoj Institutin e Arteve, ku jeta ime pësoi një ndryshim të madh. Një ditë shof nënën time që më del para më thotë që babanë e kanë arrestuar, mendova fundin tim. E pashë me duart e lidhura. Ktheu gjithë botën përmbys duke thënë që Monika nuk kishte faj. Më pas ndodhi puthja, edhe pse nuk ishte në skenar, thyerje tabush. Filluan filmat. Nuk deshëm që Tea të ndahej me të atin. Jeta ime ka qenë rënie, maja. Nëse ndonjë ditë doja t’i kërkoja falje Teas, është se ajo u bë nënë për mua. Vajti në Gjermani, ajo e përballoi, por unë ngela prapë vetëm. Më iku forca ime por nuk e di se sa e lumtur jam që Tea ka arritur maksimumin aty ku është”, tha Monik

Aktorja e njohur u surprizua po ashtu nga vajza e saj, Tea.

Ajo i tha me humor si ia punoi të gjithëve, duke hyrë në shtëpi pa thënë  asgjë, ndërsa i shprehu mbështetjen për rrugëtimin e saj.

“Nëna më tha që nuk u habit se ti përherë i bën këto. Të gjithë shokët dhe shoqet e mia vdesin për ty. Të gjithë njerëzit e tu të dashur po të ndjekin dhe janë shumë dakord me ty. Ti u fute si u fute, tani që e bëre fakt të kryer ne jemi “Team Monika”.

Mes lotësh e përqafimesh, Tea këshilloi Monikën të shijojë këtë eksperiencë, ta shijojë dhe të mos e marrë më seriozisht seç duhet”.

Share With:
Translate »
243 Views