Ndërron jetë njëri nga xhuxhët e Borbardhës

Ka ndërruar jetë aktori turk Tayyar Yildiz

Yldiz , i cili u bë shumë I njohur në filmin Borbardha me 7 xhuxhët, është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare.

“HaberTurk” raporton se Tayyar Yildiz, pas famës që fitoi me filmat në vitet 1970, ka punuar në bankë.

Yildiz, i cili ishte 95 cm i gjatë,  fitoi zemrat e të gjithë shikuesve me personazhin e Neseli ( i lumturi) në filmin “Borëbardha dhe 7 xhuxhët”.

Image

Share With:
Translate »
878 Views