Një tjetër foto e manipuluar, çfarë po ndodh në familjen mbretërore?

Kate Middleton është vënë nën vëzhgim për të dytën herë për ndryshimin e një fotoje familjare të publikuar nga pallati mbretëror.

Imazhi në fjalë është një portret i mbretëreshës së ndjerë Elizabeth dhe nipërve e mbesave të saj, i cili u bë nga Kate dhe u publikua nga Buckingham Palace në atë që do të ishte ditëlindja e 97-të e monarkut në prill 2023.

Edhe pse fotoja është publike për gati një vit, të hënën, Getty Images njoftoi se fotografia ishte e manipuluar

“Getty Images ka shqyrtuar imazhin në fjalë dhe ka vendosur një shënim të redaktorit në të, duke deklaruar se imazhi është përmirësuar në mënyrë dixhitale në burim,” tha një zëdhënës i Getty për The Telegraph.

Princesha e Uellsit, 42 vjeçe, e shkrepi foton gjatë një udhëtimi familjar në Balmoral verën e kaluar.

Të parë të ulur me Mbretëreshën, në mes të një divani të gjelbër, janë fëmijët e William dhe Kate, Princi George, 10 vjeç, vajza Princesha Charlotte, 8 vjeçe dhe djali Princi Louis, 5 vjeç me kushërinjtë e tyre mbretërorë.

“Disa mospërputhje” u theksuan nga The Telegraph, duke përfshirë një vijë vertikale ku skaji i batanijes së mbretëreshës së ndjerë nuk përputhet.

Gjithashtu një hije e errët është e dukshme pas veshit të Princit Louis dhe një copë e zezë e ngjashme e vogël mund të shihet pas jakës së këmishës së Princit George. Ka edhe shenja të përsëritjes dixhitale të flokëve të Mia Tindall.

Lajmet vijnë menjëherë pasi ekspertët e fotografive gjetën të paktën 16 gabime në redaktim në foton e Ditës së Nënës me Kate dhe fëmijët e saj që ajo ndau në mediat sociale në fillim të këtij muaji.

Një tjetër foto e manipuluar, çfarë po ndodh në familjen mbretërore?

Share With:
Translate »
25 Views