Për dy arsye, kënga e re e Mozzik dhe Loredanës është më e veçantë nga të tjerat

Mozzik dhe Loredana kanë gati këngën e re që është pjesë e albumit të tyre të parë “No rich parents”, që pritet të publikohet i plotë shumë shpejt. Në rrjetet sociale ata kanë njoftuar se ky projekt do publihet nesër në mesnatë. Për dy arsye kjo këngë do jetë më e veçantë se këngët e tjera të çiftit. Së pari, është në gjuhën shqipe. Asnjë bashkëpunim i tyre qoftë para ashtu edhe pas ribashkimit nuk mban një titull në gjuhën shqipe, kujtojmë këtu: Romeo&Juliet, Eiskalt, Bonnie&Clyde, Rosenkrieg, Oh digga. Po ashtu edhe Loredana do këndojë për herë të parë në gjuhën shqipe, teksa te këngët e mëparshme vetëm Mozzik ka ndërthurur në strofën e tij gjuhën gjermane me atë shqipe.

Së dyti, pritet që në këtë këngë të jetë protagoniste edhe Hana, vajza e tyre. Në lajmërimin që kanë paraqitur ditën e sotme për të prezantuar këngën ata shfaqen të tre. Hana është shfaqur edhe më parë në fragmente shumë të vogla në “Rosenkrieg”, por këtë herë mund t’i jetë rezervuar një minutazhë më i gjatë.

 

Share With:
Translate »
210 Views