Pushuesit dhe policia shpëtojnë nga mbytja dy vajza të mitura në Golem

Një vajzë 10 vjeç dhe një tjetër 17 vjeçe, janë shpëtuar pasditen e sotme nga mbytja në det falë ndërhyrjes së disa pushuesve dhe të policisë së Kavajës.

Ngjarja ka ndodhur në Golem, ndërsa mësohet se dy vajzat e shpëtuara momentalisht ndodhen në spitalin e Durrësit, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Efektivët e Postës së Policisë Golem të cilët patrullojnë përgjatë vijës bregdetare në Plazhin e Golemit, në bashkëpunim me disa pushues të tjerë që ndodheshin aty, pasditen e sotme kanë shpëtuar nga mbytja 2 shtetase të mitura të moshës 10 dhe 17 vjeçe, banuese në Elbasan.

Shtetaset e mitura aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

#FaleminderitPoliciaeShtetit?
#Bashkëmëtësigurt

Share With:
Translate »
267 Views