“Secili sot ka Nënë Terezën e vet”, urimin e veçantë të Sokol Ballës për të ëmën duhet ta lexoni patjetër!

Gazetari i njohur shqiptar, Sokol Balla, është tepër aktiv në rrjete sociale dhe ditën e sotme i ka bërë një urim të veçantë të ëmës për ditëlindje, ditë e cila ka përkuar me Shenjtërimin e Nënë Terezës.

Ai i ka shprehur mamasë dashurinë e vlerësimin e pafundëm me fjalë nga zemra, të cilat vërtet na emocionuan.

“Secili sot ka Nene Terezen e vet. Nena ime sot ka ditelindjen e 68-te dhe 1000 here me shume aq, harroj sakrificat e saj fizike dhe mendore per te rritur nje njeri si une, duke ndenjur nje zonje fisnike, pavaresisht aty ku jeta e hodhi shpesh, me pa te drejte. Pengese ndaj cdo rreziku fizik, roje deri ne 4 te mengjesit me darken e nates se fundit, njeriu i pare dhe i fundit qe merr ne telefon, shkruan mesazh, te puth e perkedhel. I pari qe mbaj mend prane meje, ne momente te veshtira, i fundit ndoshta qe do kujtoj kur te filloje gjumi i gjate. Te dua shume mami! U befsh 100 vjeç! 💙❤️💙”- janë fjalët e gazetarit krahas fotos me të

Share With:
Translate »
365 Views