Shtatzënë në verë? Ja disa ide kombinimesh nga personazhet e njohur

Ardhja e verës, përveç pushimeve, nënkupton dhe mot të nxehtë të papërballueshëm. Kjo vlen dyfish kur je në një pritje të ëmbël. Prandaj, për të gjithë mamat e ardhshme ka disa këshilla se si të visheni në muajt e shtatzënisë gjatë ditëve të nxehta.

Zgjidhni veshje prej pambuku ose linoje, dhe me ngjyra të hapura. Evitoni veshjet me materiale sintetike ose me ngjyra të errëta. Veshjet që janë pas trupi dhe tregojnë barkun nuk janë aspak “të dëmshme” vetëm sigurohuni që mos të jenë tepër të ngushta. Zgjidhni sandale ose atlete të rehatshme, do bëhen miku juaj më i mirë. Gjithashtu, flokët e kapura ju bëjnë të ndiheni më të freskëta.

Por për ta konkretizuar më tepër, le t’i hedhim një sy disa prej kombinimeve që kanë zgjedhur vajzat shqiptare apo të huaja gjatë pritjes së ëmbël. Nga to mund të merrni ide për përditshmërinë, ditët në plazh ose pishina, por dhe në raste eventesh kur ju duhet të zgjidhni diçka më të veçantë.

Greis Petrovic

Xhensila Myrtezaj

Floriana Garo

Sara Hoxha

Jona Spahiu

Jessica Alba

Rosie Huntington Whiteley

Candice Swanepoel

Behati Prinsloo  

Share With:342 Views