Archive

Këngëtarja Tuna Sejdiu dhe bashkëshorti i saj Patris Berisha u bënë prindër të një djali vetëm tre muaj më parë. Si një nënë e re edhe këngëtarja nga

Perimet janë një burim i mirë i vitaminave për bebet dhe fëmijët dhe ka disa nga to që janë më të veçuara për shkak të vitaminave dhe përbërësve

Ka shumë gra të cilat dëshirojnë t’i japin gji bebes, por nuk kanë mundësi. Disa sosh nuk kanë qumësht të mjaftueshëm, mendojnë se bebes qumështi nuk i bën

Kur bёheni prindёr ёshtё e rёndёsishme tё jeni tё hapur dhe tё diponueshёm me fёmijёt tuaj. Edhe pse ndonjёherё ju mbushin me pyetje, ёshtё e rёndёsishme tё pёrgjigjeni

Dihet që dilema e çdo prindi të ri është kjo: ta lërë beben të qajë në shtrat, kur zgjohet në mes të natës, apo ta marrë në krah

Sipas specialistëve, një nga arsyet më të rëndësishme të shpeshtësisë së shfaqjes së gërhitjes tek fëmijët lidhet me butësinë e kërceve të rrugëve të frymëmarrjes, të cilat janë

Për ju, larja e bebit , është dhe duhet të jetë më shumë se thjeshtë ”pastërti=higjienë”. Bërja e banjës mund të jetë një mënyrë e këndshme për të

Kur fëmija juaj fillon të hajë ushqim të fortë, ai po futet në një botë krejt të re të shijeve dhe erërave. Por cilat janë kafshatat që me

Libri i tij “Lepuri që do të flejë gjumë” me teknikat për t’i ndihmuar fëmijët tuaj të relaksohen dhe të flenë ka arritur majat e librave bestseller. Psikologu dhe

Translate »