Të pathënat e familjes mbretërore, a bëri Princi Charles deklarata raciste për fëmijët e Harry dhe Meghan?

Një libër i ri pretendon se Princi Charles spekuloi për ngjyrën e lëkurës së fëmijëve të ardhshëm të Princit Harry dhe Meghan Markle – dhe padashur shkaktoi përçarjen midis çiftit dhe familjes mbretërore britanike.

Kjo është sipas një burimi të mirëvendosur në librin e autorit Christopher Andersen “Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan” (Galeria), që doli të martën.

Burimi raportoi se më 27 nëntor 2017 – në të njëjtin mëngjes u shpall zyrtarisht fejesa e Princit Harry dhe Meghan Markle – Princi Charles i tha gruas së tij, Camilla:

“Pyes veten se si do të duken fëmijët?”

Burimi i brendshëm tha se Camilla ishte “disi e befasuar” nga pyetja dhe u përgjigj:

“Epo, absolutisht të mrekullueshëm, jam e sigurt”.

Duke ulur zërin, Charles pyeti: “Dua të them, si mendon se mund të jetë ngjyra e fëmijëve të tyre?”

Një zëdhënës i Princit Charles tha për The Post:

“Ky është trillim dhe nuk ia vlen të komentohet më tej”. Një zëdhënës i Harry dhe Meghan nuk iu përgjigj kërkesave për koment.

Andersen nuk pohon se Charles është personi nga familja mbretërore, të cilin Harry dhe Meghan – nëna e të cilëve është me ngjyrë dhe babai i bardhë – e akuzuan në mënyrë sensacionale gjatë intervistës së tyre tronditëse me Oprah Winfrey.

Share With:
Translate »
137 Views