Tjetër vdekje tragjike, fëmija 12-vjeç ndërron jetë nga Koronavirusi

Një fëmijë 12-vjeçar ka vdekur në spital pasi ishte prekur nga koronavirusi, tha NHS England.

Vdekja e të riut u njoftua një ditë pasi NHS konfirmoi se një foshnjë 13-ditëshe vdiq nga Covid-19 në Spitalin e Fëmijëve në Sheffield.

Foshnja u pranua në spital në një gjendje kritike ditën e hënë.

Numri i vdekjeve në spitalet e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur me 57 në 32.710, rritja më e ulët të premten gjatë bllokimit, pasi Qeveria uli nivelin e alarmit të Britanisë për herë të parë gjatë bllokimit.

Anglia raportoi 46 vdekje të reja, Skocia kishte gjashtë, Uellsi regjistroi katër dhe Irlanda Veriore kishte një.

Përhapjet e lokalizuara të Covid-19 janë ende “të mundshme” të ndodhin, paralajmëruan zyrtarët kryesorë të MB, dhe virusi mbetet në qarkullim të përgjithshëm.

Share With:3387 Views