Tragjedia në Sarandë, identifikohet kamarieri 17-vjeçar që e zuri poshtë ashensori

Identifikohet 17 vjeçari i cili humbi jetën tragjikisht pasi u zu poshtë nga ashensori në “Orange Club”. Bëhet fjalë për 17-vjeçarin Antonio Delilaj, familjar me pronarin e lokalit, Spiro Iljadhi.

Ky i fundit është shpallur në kërkim nga policia ndërsa është vënë në pranga montuesi i ashensorit Lulëzim Allkushi.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas pas mesnate, ku 17-vjeçarin e zuri poshtë ashensori, që përdorej për furnizimin e lokalit.

Njoftimi i policise:

Sarandë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprën penale ”Shkelja e rregullave  të mbrojtjes në punë”, shtetasin L.A., 43 vjeç, banues në Sarandë  si dhe shpallën në kërkim shtetasin S.I., 37 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i 43-vjeçarit dhe shpallja në kërkim e 37-vjeçarit u bë pasi: 

Rreth orës 01:15 minuta të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Nr. 1″, Sarandë, në lokalin në pronësi të shtetasit S. I., është këputur kavoja e ashensorit që përdorej kryesisht për furnizimin e lokalit, duke zënë poshtë shtetasin A. D., 17 vjeç, (ndihmës/kamarier në këtë lokal). Për pasojë, 17-vjeçari ka humbur jetën.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se 43-vjeçari i arrestuar kishte montuar ashensorin e lokalit ndërsa 37-vjeçari i shpallur në kërkim është pronari i lokalit dhe vijon puna intensive për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes  në punë” .

Share With:
Translate »
68 Views