U bë nënë e dy vajzave pas 10 vitesh martesë, mjekja shqiptare zbulon emocionet

Mjekja e njohur, Aurora Meta Dollenberg është bërë nënë për herë të parë pas 10 vitesh martesë. Ajo është bekuar me dy vajza binjake, të cilat i ka bekuar me emrat e veçantë Freya dhe Maja.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Aurora ka ndarë të gjitha emocionet e këtij momenti kaq të bukur. Madje, ka zbuluar dhe detaje nga momenti kur mësoi se ishin binjake dhe se si e ka përjetuar periudhën e shtatzënisë.

“Kanë ardhur në jetë para tre javësh dhe emrat i kemi zgjedhur që në fillim të shtatzënisë. Kemi 10 vjet që e presim këtë moment. Perëndesha e Skandinavisë Freya dhe Mara, perëndesha kelte. Kemi zgjedhur dy perëndesha për vete.

Meraku i bashkëshortit ishte që nuk donte fëmijë që qanin shumë, i donte ‘model’, sepse vetë është shumë i qetë.

Fillimisht nuk prisnim binjake se unë nuk kam të afërm në familje, ndërsa nga ana e bashkëshortit po. Nuk e prisnim që do të ishin dy dhe kur na tha gjinekologia patëm një shok gëzimi. Janë të ndryshme nga njëra-tjetra.

Deri në muajin e nëntë unë kam punuar dhe kam qene shumë aktive. Kështu që nuk kam ndjerë shumë probleme, pasi kam qene në këmbë dhe nuk i kam kuptuar, megjithatë gëzimi i madh bëri që t’i harrojë të gjitha”, rrëfeu mjekja.

U bë nënë e dy vajzave pas 10 vitesh martesë, mjekja e njohur zbulon  emocionet: I vendosa emra perëndeshash – Abc News

Share With:
Translate »
40 Views