Vanessa Bryant poston një mesazh rrëqethës për ditëlindjen e vajzës së saj

Kanë kaluar vite që nga rrëzimi tragjik i helikopterit që mori jetën e legjendës së NBA-së Kobe Bryant dhe vajzës së tij Gianna Bryant, megjithatë kujtimet e tyre mbeten të gjalla në zemrat e shumë njerëzve. Në ditëlindjen e 18-të të Gianna-s, Vanessa Bryant, postoi në Instagram për të nderuar vajzën e saj të ndjerë.

Në një video montazh prekës, Vanessa përkujtoi ditëlindjen e Gianna-s, duke shprehur dashurinë e saj të qëndrueshme dhe ndjenjën e thellë të humbjes.

Vanessa Bryant poston një mesazh rrëqethës për ditëlindjen e vajzës së saj

Gëzuar ditëlindjen për vajzën time të mrekullueshme, Gigi! Unë të dua. Më mungon. Jam shumë krenare për ty,” shkroi Vanessa në mbishkrim, duke nënvizuar momentet historike që Gianna do të kishte arritur në 2024.

Mesazhi i sinqertë i Vanessa-s gjithashtu pranoi ndikimin transformues që Gianna dhe Kobe kishin në sportin e basketbollit. Ajo theksoi përkushtimin e tyre për të nxitur ndryshimin në peizazhin sportiv, duke vazhduar të frymëzojë gratë dhe vajzat e reja në mbarë botën.

Rrëzimi tragjik i helikopterit më 26 janar 2020, jo vetëm që mori jetën e Kobe dhe Gianna Bryant, por edhe shtatë miq të tyre. Pas një hetimi njëvjeçar nga Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit, përplasja iu atribuua kryesisht gabimit të pilotit, duke hedhur një hije pikëllimi mbi botën e basketbollit dhe më gjerë.

Share With:
Translate »
20 Views