Video që të lë pa frymë, shmanget tragjedia me fëmijët e shkollës

Një video e filmuar në një zonë rurale në Norvegji tregon pamjet rrënqethëse të një aksidenti të mundshëm, që nëse nuk do të ishte për reflekset e shpejta të drejtuesit të maunes do të kishte përfunduar në tragjedi.

Në pamje shihet autobusi i shkollës, nga i cili zbresin disa fëmijë. Por ndërsa shumica e tyre presin të largohet autobusi që të kalojnë rrugën, dy prej prej tyre nxitojnë dhe vrapojnë duke i prerë rrugën kamionit që vinte në sensin tjetër. Fatmirësisht gjithçka ka përfunduar pa asnjë të lënduar pasi shoferi ishte me të vertetë i zoti.

Share With:
Translate »
606 Views