VIDEO/ Restaurohet filmi ikonë “Lulëkuqet mbi mure”, shikoni si duket

Filmi ikonë “Lukëkuqet mbi mure” i është nënshtruar restaurimit. Ka qenë një studio prestigjioze ndërkombëtare që e ka restauruar në 4K këtë film. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama.

Ai fton ndjekësit që ta shohin në kinema filmin ikonë. Më tej shprehet se restaurimi do të bëjë që ky “xhevahir i artit shqiptar” të jetë i paprekshëm për të gjithë brezat.

Dhe me ftesën për të ndjekur në kinema filmin ikonë “Lulëkuqet mbi mure”, që iu nënshtrua restaurimit në 4K në një studio prestigjioze ndërkombëtare, duke bërë që ky xhevahir i artit shqiptar të jetë i paprekshëm për të gjithë brezat, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./

Share With:
Translate »
41 Views