Zhduket vajza 4-vjeçare, autoritetet policore në alarm

Një vajzë 4-vjeçare është zhdukur në mënyrë të mistershme nga një kamp bregdetar në vend, katër ditë më parë. Autoritetet janë vënë në alarm për zhdukjen e vogëlushes.

Cleo Smith u pa për herë të fundit duke fjetur në çadrën e familjes së saj në kampin Quobba Blowholes në Australinë Perëndimore mbrëmjen e së premtes.

Ajo ishte zhdukur mëngjesin tjetër kur nëna e saj u zgjua, thotë policia. Çanta e saj gjithashtu ishte zhdukur.

Një kërkim i gjerë ajror dhe detar po vazhdon. Policia bëri një apel të hënën për çdo informacion dhe që vizitorët e tjerë në kamp të dalin përpara, duke rritur vëmendjen kombëtare për rastin.

Policia e Australisë Perëndimore ndau fotografi të vajzës, si dhe imazhe të veshjes së saj të gjumit.

Share With:
Translate »
37 Views