4 benefitet që sjell shalqiri gjatë periudhës së shtatzënisë

Është një ndër frutat më të përzgjedhura sidomos gjatë stinës së verës.

Bëhet fjalë për shalqirin i cili rekomandohet të konsumohet – në veçanti gratë shtatzëna – pasi përmban veti të jashtëzakonshme shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

Benefitet e ngrënies së shalqirit gjatë periudhës së shtatzënisë janë:

-Kujdeset për imunitetin tuaj: Përmban një antioksidant që e ruan trupin tuaj nga infeksionet e ndryshme

Shquhet si detoksifikim për trupin tuaj: Ka përmbajtje diuretike dhe ndihmon në largimin e toksinave nga trupi juaj

-Shmang dehiratimin: Shalqiri përmban 90% ujë

-Zvogëlon kapsllëkun: Shalqiri ka përmbajtje të lartë të fibrave.

Share With:234 Views