5 muajshe shtatzënë dhe në frontin e luftës në Ukrainë, gazetarja e CNN u përgjigjet kritikave

Clarissa Ward është në muajin e pestë të shtatzënisë, por punën nuk po e kryen nga zyra. Ka pranuar të shkojë për herë të dytë në Ukrainë nga ku raporton ngjarjet e luftës.

Një pjesë e rrjetit e ka quajtur të papërgjegjshme, duke e akuzuar se ka vënë në rrezik jetën e fëmijës së saj të palindur.

Të tjerë fajësojnë CNN.

Vetë Clarissa u është përgjigjur duke thënë:

“Mund të jetë vërtet sfidues qëndrimi këtu. Udhëtime të gjata, ftohtë, plus duhet të kujdesem dyfish. Po mijëra gra ukrainase janë çdo ditë këtu, në të njëjtat kushte”.

5 muajshe shtatzënë dhe në frontin e luftës në

Clarissa ka edhe dy fëmijë të tjerë 4 dhe 2 vjeç.

5 muajshe shtatzënë dhe në frontin e luftës në

Share With:
Translate »
59 Views