Ndryshe nga gjithë të tjerët! Selena Gomez shkoi me motrën e vogël në ceremoninë e “Golden Globes 2023”

Motra 9-vjeçare e Selena Gomez, Gracie, zbukuroi tapetin e kuq të “Golden Globes 2023” si e nominuara e filmit “Only Murders in the Building”.

Gomez, 30 vjeçe, e cila është në garë për aktoren më të mirë në një serial televiziv muzikor ose komedi, veshi një fustan të zi të markës “Valentino” me mëngë vjollcë për këtë event, ndërsa Gracie zgjodhi një fustan ngjyrë ari të shoqëruar me taka për vajza të vogla dhe një çantë vezulluese.

Të dyja motrat, teksa shiheshin duke buzëqeshur për fotografët, kishin vendosur t’i mbanin flokët të kapura lart bisht. Kjo nuk është hera e parë që këngëtarja e “Same Old Love” sjell motrën e saj të vogël në një ngjarje të industrisë. Në vitin 2019, Gomez dhe Gracie veshën veshje të frymëzuara nga Elsa në premierën e “Frozen 2” të Disney, ku dy motrat dukeshin mjaft të ëmbla në tapetin e kuq.

Këto ditë, Gracie mori pjesë në ceremoninë kur Gomez shoqërohet me miqtë e saj të famshëm. Në fillim të kësaj jave, nxënësja e shkollës fillore iu bashkua themelueses së “Rare Beauty” për të festuar ditëlindjen e 28-të të Nicole Peltz.

Gomez shkroi një foto të ëmbël në Instagram-in saj duke i dhënë Peltz-it një puthje në faqe: “Nuk është ende ditëlindja jote, por le të festojmë TANI!”

Peltz më vonë ndau postimin në Story-n e saj, me një seri emoji-sh me zemra dhe sy me zemra duke shkruar: “Motrat e mia.”

Nëna e Selena Gomez, Mandy Teefer, e lindi Gracie-n në qershor 2013 me burrin e saj të dytë, Brian Teefer. Pavarësisht diferencës së tyre gati 20-vjeçare në moshë, ish-ylli i “Wizards of Waverly Place” dhe motra e saj e vogël ndajnë një lidhje të fortë. Selena shkroi në Instagram e saj në vitin 2017: “Unë do t’i bëj të ditur motrës sime përgjithmonë se ajo është e fortë, e guximshme dhe e bukur. Ajo do të rritet për të ditur se zëri i saj ka rëndësi. Ajo do të kuptojë rëndësinë e të qenit lider dhe do të frymëzojë të tjerët me të vërtetën e saj.”

Selena Gomez brings her little sister as date to Golden Globes: 'Stole the  show'

Share With:
Translate »
73 Views