Aktorja e “Melrose Place”, Heather Locklear arrestohet për dhunë në familje

Fama e saj erdhi pikërisht me filmin në fjalë, ndërsa për shumë u shndërrua në një aktore jo thjesht imazh se sa e ndjekur nga mijëra fansa në të gjithë botën. Por, mesa duket, nami i fundit e ka përballur me një fakt që edhe për median botërore përbën lajmin kryesor. Aktorja ishte në një gjendje të luhatshme, të dukshëm kur sulmoi një nga agjentët që ndërhyri për të shuar luftën me të dashurin e saj.

Aktorja ishte në gjendje jo të mirë teksa ka sulmuar një prej agjentëve që ka ndërhyrë të shuajë grindjes mes saj dhe të dashurit. Siç raportin TMZ, Heather Locklear, 56 vjeçe, është arrestuar nga policia për aktin e dhunës në familje.

rs_691x1024-180226082313-634-heather-locklear-mug-shot-ms-022618Aktorja ishte duke u grindur me të fejuarin e saj, të cilin e ka plagosur. Dhe jo vetëm, pozitat e saj janë rënduar pas sulmit të njërit prej agjentëve të policisë, i cili ka ndërhyrë në shtëpinë e tyre në Thousand Oaks, në Kaliforni.

Sipas një njoftimi në numrin 911, vëllai i aktores ka mbërritur në shtëpinë e së motrës dhe ka qenë i pranishëm në grindje. Pasi u kontaktuan, oficerët e zbatimit të ligjit shkuan në shtëpinë e Locklearit dhe panë partnerin e tij dukshëm të lënduar.

Aktorja e serialit “Dynasty” gjithashtu, pasi është arrestuar, është sqaruar për rrethanat dhe u la e lirë me kusht.

Locklear edhe në të shkuarën ka pasur probleme me abuzimin e substancave farmaceutike. Në 2008 u arrestua pasi ishte kapur duke i dhënë makinës në një gjendje të luhatshme psikofizike.

Përgatiti Orjona Tresa

heather-locklear-melrose dynasty-heather-locklear-dynasty-20796871-500-438

1998 The 7Th Year Of Melrose Place. (L To R) John Haynnes Newton, Kelly Rutherford, Rob Estes, Heather Locklear, Jack Wagner, Jamie Luner, Josie Bisset, Michael Calabro. (Photo By Getty Images)

0df5792a0867623c6cf6a2944a088cc1_800_420

 

Share With:
Translate »
789 Views